Elektrik- Elektronik Teknolojisi

ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİLERİ ALANI

    Alanımızda; elektriği üretme, işletme, dağıtma ve onu en iyi  şekilde emniyetle kullanmak için gerekli olan bilgi ve beceriler kazandırılmaktadır.

    Alanımız,   il  içinde öğrencilerimizin en çok ilgi gösterdiği ve tercih ettiği alanlardan biridir. Ankara’nın hemen hemen her bölgesinden alanımızda okuyan öğrenciler mevcuttur.

    Alanımızda 8 atölye bulunmaktadır. Atölyelerimizde öğrencilerimizin yapacağı uygulamalarla ilgili bütün donanımlar mevcuttur. Atölye donanımlarının  ve öğretmen sayımızın yeterli olması öğrencilerimizin aldığı mesleki eğitimin kalitesini arttırmaktadır. Bu sebeple alanımızdan mezun olan öğrenciler alandaki özel sektör ve kamu kuruluşları tarafından özellikle tercih edilmekte ve bir çoğu mezun olduktan sonra kolaylıkla iş bulabilmektedir.

    Alanımızdaki öğrenciler lise eğitimini tamamladıktan sonra üniversite eğitimlerine de devam edebilirler. Öğrencilerimizin önemli bir kısmı sınavla seçkin üniversitelerimizde mesleki eğitimlerine devam etmektedir. Özellikle son yıllarda alanımızdan mühendislik fakültelerine giden öğrenci sayısı hızla artmaktadır.

   

Alanımızda faaliyette bulunan iki dal bulunmaktadır. Bunlar.

  1. ENDÜSTRİYEL BAKIM  ONARIM

Endüstriyel bakım ve onarım elemanının sahip olması gereken, fabrika, atölye vb. işletmelerdeki elektrik elektronik sistemlerin bakım ve onarımını yapma yeterliklerini kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen daldır.

  1. HABERLEŞME SİSTEMLERİ

Haberleşme sistemleri servis elemanının sahip olması gereken, haberleşme cihazları ve şebeke alt yapısı ile mobil iletişim cihazları kurulum, bakım ve onarımını yapabilme yeterliklerini kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen daldır.

Amacı: Elektrik-elektronik sektörünün haberleşme sistemleri dalında ihtiyaç duyulan yeterliklere sahip kalifiye teknik elemanlar yetiştirmek

Comments are closed.